Podzimní sleva 10 % na dodávky všech typů dřevěných konstrukcí, k tomu prvních 100 km dopravy ZDARMA. Pošlete nám svou poptávku!

Vývoj nosných konstrukcí

Na bázi dřeva ve společnosti KASPER CZ S.R.O.

Ve společnosti KASPER CZ s.r.o. pouze nepřejímáme cizí nápady, ale využíváme potenciálu našich lidí a vyvíjíme vlastní technologie. Zpravidla se tak děje v souvislosti s konkrétními projekty, kdy čelíme novým výzvám a musíme hledat řešení za hranicemi toho, co  je standardní a vyzkoušené. Dospíváme tak k novým konstrukčním řešením, získáváme cenné poznatky a naši pracovníci dostávají příležitost odborně růst.

Naše specializované pracoviště zaměřené na výzkum a vývoj se zabývá zejména chováním prvků v dřevěných příhradových konstrukcích. Úzce při tom spolupracuje s ČVUT v Praze, konkrétně s Doc. Ing. Petrem Kuklíkem, CSc., z Katedry ocelových a dřevěných konstrukcí Stavební fakulty. Naši výzkumní pracovníci se rovněž podílejí na výzkumu a vývoji těžkého dřevěného skeletu pro vícepodlažní budovy ve spolupráci s Doc. Ing. Vladimírem Bílkem, CSc.

V roce 2009 se nám podařilo vyvinout a úspěšně realizovat vlastní celodřevěný konstrukční nosný příhradový systém pro nízkoenergetické (pasivní) domy, který má společnost KASPER CZ s.r.o. chráněn užitným vzorem č. 20697.

V současné době se nejvíce věnujeme návrhům konstrukcí z lepeného lamelového dřeva, které realizujeme ve spolupráci s rakouskou firmou WIEHAG GmbH.