Společnost KASPER CZ s.r.o. působí na českém stavebním trhu od roku 1994, kdy pod názvem Střechy zahájila činnost jako divize firmy KASPER s.r.o. V roce 1997 jsme se osamostatnili. Od té doby pracujeme pod značkou KASPER CZ. Vyrábíme a českým, polským a slovenským zákazníkům dodáváme dřevěné nosné konstrukce pro rodinné domy, obchodní objekty, stavby občanské vybavenosti a atypické projekty.

Jsme významným dodavatelem dřevěných nosných konstrukcí

Do portfolia našich produktů patří zejména příhradové vazníky se styčníkovou deskou, klasické krovy i lepené dřevěné konstrukce a nosné stěnové dílce pro dřevostavby. Spolupracujeme s architekty, soukromými investory, municipalitami i samotnými tesaři. Dodáváme řešení na klíč včetně montáže na místě stavby, ale poskytujeme také odborné konzultace projektů, vypracování prováděcí dokumentace nebo výrobu dílčích prvků konstrukce krovů.

Jsme příznivci inovativních řešení

Sledujeme nejmodernější trendy a technologie. Do obměny strojového vybavení a softwaru investujeme nemalé prostředky. Tak můžeme zákazníkům nabídnout nejvyšší kvalitu zpracování našich nosných konstrukcí na bázi dřeva.

Výrobu vazníků a dřevěných nosných konstrukcí se styčníkovou deskou jsme si například osvojili mezi prvními v České republice. Jejich použitím při stavbě střech rodinných domů, velkorozponových konstrukcí hal a bednění mostů můžeme výrazně zkrátit proces realizace celého projektu.

Moderní CNC dřevoobráběcí centrum Hundegger K2i používáme od roku 2010. S jeho zapojením dosahujeme téměř neomezené variability tvarů krovů, vazníků, dřevěných panelů i lepeného lamelového dřeva.

Jsme zodpovědným zaměstnavatelem

Neustále pracujeme na kvalitě služeb. Lidé v KASPER CZ jsou alfou a omegou naší práce. Jejich vzdělávání a trvalému zlepšování pracovních podmínek proto věnujeme maximální pozornost.

Od roku 2007 používáme manažerský informační systém K2, zavedli jsme také certifikovaný integrovaný systém řízení (ČSN EN ISO 9001, 14001 a 18001).

Historie

Milníky společnosti, bez níž by vaše střecha nebyla tím, čím je!

2023

Nákup nové pily Hundegger SpeedCut SC3-160

2021

Nákup nového autojeřábu s dosahem až 28 m

2020

Vybudování nové výrobní haly pro stroj Hundegger

2019

Zastřešení skladu řeziva

2015

Vznikla pobočka na Slovensku – firma KASPER SK s.r.o., www.vaznikykasper.sk

2014

Podíleli jsme se coby dodavatelé dřevěných konstrukcí na projektu „Rekonstrukce lanové dráhy na Sněžku“, který obdržel cenu Stavba roku 2014.

2012

Získáváme ocenění Dřevěná stavba roku (Realizované moderní dřevostavby) za Dům v oboře.

2010

Strojní vybavení rozšiřujeme o CNC dřevoobráběcí centrum Hundegger K2i.

2009

Zahajujeme výrobu v novém závodu v Trutnově a zavádíme Integrovaný systém řízení.

2008

V Trutnově se staví nový výrobní závod KASPER CZ s.r.o.

2007

Startuje realizace projektu „Regenerace brownfieldu Trutnov Poříčí na podnikatelskou zónu“ a probíhá vypracování projektu novostavby nového výrobního závodu KASPER CZ s.r.o. tzv. „na zelené louce“. Dochází také k implementaci manažerského informačního řídicího systému K2.

2006

Probíhá zpracování projektu „Regenerace brownfieldu Trutnov Poříčí na podnikatelskou zónu“ a jeho kladné projednání a schválení spolufinancování od EU.

2005

Kupujeme pozemky od společnosti Benzina a. s. s vizí dalšího růstu společnosti.

2005

Společnost kupuje druhou výrobní linku na výrobu dřevěných nosných konstrukcí se styčníkovou deskou a buduje novou výrobní provozovnu v Bohuslavicích.

2002

Dochází k modernizaci technologie pro výrobu dřevěných nosných konstrukcí se styčníkovou deskou, pořízení deskového lisu MARK VI a nákupu počítačem řízené úhlové a zkracovací pily.

1998

Získáváme certifikát managementu systému jakosti ČSN EN ISO 9001.

1997

Zakládáme dceřinou společnost KASPER Polska Sp. z o.o.

1997

Po prudkém rozvoji odvětví vzniká KASPER CZ s.r.o. jako samostatná firma.

1994

V rámci stavební firmy Kasper spol. s r. o. se vyděluje samostatná divize „Střechy“, která kupuje jednoduchou výrobní linku na výrobu dřevěných nosných konstrukcí se styčníkovou deskou.